Els premis Talent Cambra reconeixen trenta-dos projectes innovadors

  • L’objectiu dels premis és reconèixer projectes que es destaquen per aportar solucions imaginatives a reptes, problemes i situacions

VilaWeb
Redacció
19.10.2021 - 18:03

La fundació Impulsa Talentum XXI ha entregat els trenta-dos guardons dels premis Talent Cambra, en trobades que ha tingut lloc al Hub Digital de la Cambra de Comerç, entitat col·laboradora en els guardors.

L’objectiu dels premis és reconèixer projectes, institucions, empreses o persones de tot els àmbits que es destaquen per aportar solucions imaginatives a reptes, problemes i situacions. Entre els criteris més transversals hi ha l’ús de la tecnologia, la sostenibilitat o els criteris ambientals, a més de projectes innovadors, d’èxit i disruptius.

Durant el cap de setmana van passar pel hub Cambra membres de l’administració pública com la consellera de justícia, Lourdes Ciuró; la presidenta de la Cambra de Comerç, Mònica Roca, entre molts d’altres, per entregar els guardons als premiats.

Aquests són els premiats en l’edició 2021 dels Premis Talent Cambra:

Medi Ambient i Entorn Natural: Robert Garcia Pano (Catalunya CleanUp Challenge)
Medi Ambient i Entorn Natural: Claudia Mustera Mallol (The Organic Republic)
Sector Primari: Heura Foods (Revolucionant la carn vegetal)
Transició Energètica: Cales de Pachs  (Aplicacions sostenibles per la calç)
Turisme, Oci i Gastronomia: Marina Teixidor Perez i Joshua Molina Cara (Oasis Hunters)
Comerç i Fires: Pau Horta (Tengui)
Indústria: Anudal
Serveis: Josep Coll (Repscan)
Comunicació i media: Tot media – Xavier Grau Troyano (Via Empresa)
Comunicació i media: Francesc Grau (Chatforce)
Arts escèniques i Curtmetratge: Oriol Escursell Domènech (Nilak)
Alimentació: David Domènech Vallvé (Agrolaboral21)
Banca i Finances: Gerard Garcia (Deale)
Tercer sector: Anna Esclusa Feliu (Modulació pedagógica)
Literatura i editorial: Alba Badal Mange (Et regalo els retalls d’una història)
Habitatge: Deardsign studio – Ignasi Llauradó (Deardesign)
Deep Tech: Josep Montmany (IA Model de gestió)
Sanitat i Salut: HumanItcare – Júlia Altarriba (HUMANITCARE)
Química: Anton i Joan Ramon Roig Jofré (SANA-T)
Musica i Composició: Laura Farré Rozada (Nimbus)
Jurídic: Jordi Aranda Grijalba (Law4Less)
Educació i valors: Gianni Ruggiero (Flag Lab)
Innovació Tecnologica: Noelia Martin Olivares (BIT-N MUSIC)
Moda i Artesania: Infinite Athletic
Objecte Singular i 3D: Karibou
Objecte Singular i 3D: Joan Carles Beltran, Àlex Climent Miquel Guix (PlayTea)
Mobilitat Sostenible: Urban Resilience (Sumosu)
Igualtat i solidaritat: Mireia Palomeque i Maria Cabré (All Skinwear)
Sobirania Tecnòlogica: Patricia Russo (Familyar, el mòbil fàcil per a la gent gran)
Sobirania Tecnòlogica: Bárbara Buades (MEETOPTICS)
Esports: Assoc. De Veterans Rugby FCB (AVRFCB)

 

Recomanem

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 75€ l'any
Fer-me'n subscriptor