Fan fora del MOCO Museum alumnes de quart d’ESO per la visita de Barack Obama

  • Una vintena d'alumnes del col·legi Mare de Déu de Lurdes de Mataró tenia concertada una visita per a avui

VilaWeb
Redacció
28.04.2023 - 17:40
Actualització: 28.04.2023 - 22:21

Feia mesos que una vintena d’alumnes de 4t d’ESO del col·legi Mare de Déu de Lurdes de Mataró tenia concertada una visita al Moco Museum de Barcelona per avui. Segons que ha informat Catalunya Ràdio, quan feia tres quarts d’hora que havien començat la visita, els han desallotjat al·legant que s’estava fent un simulacre d’incendi. Ara bé, després han lligat caps i han sabut que era per la visita de l’ex-president nord-americà Barack Obama al museu-

“Els nostres alumnes s’han quedat amb mitja visita perquè el senyor Obama està de visita a Barcelona”, ha explicat el director del centre. Una situació, però, que veuen com una anècdota: “Tot això suposa una molèstia simpàtica derivada de la visita del Bruce i de l’Obama”, ha dit. Respecte a si els tornaran els diners, ha explicat que encara no han tingut temps de reclamar-los: “Tot just els nostres alumnes han arribat a casa seva, tot això ho gestionarem a partir d’ara”.

 

 

 

 

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 75€ l'any