Com arribar a Barcelona per la Diada 2022? Consulta tots els autocars disponibles

Consulta l'horari dels autocars per la Diada 2022 segons la teva regió. Quines comarques tenen encara autocars i com demanar plaça?

VilaWeb
Redacció
07.09.2022 - 17:03

La premsa lliure no la paga el govern, la paguen els lectors


Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures

Resten pocs dies per iniciar la Diada 2022 i com cada any, l’ANC posa a disposició dels catalans autocars per anar-hi. Molts ja estan plens, però encara hi ha places disponibles.

Els autocars estan organitzats per les assemblees de cada municipi o comarca. Per aconseguir una plaça, s’ha d’escriure un correu a l’assemblea territorials. Ací trobareu el llistat complet amb tots els municipis que disposen d’autocar i l’horari corresponent. Si ho preferiu, també ho podeu consultar al llistat de l’ANC.

Regió 1: Baix Llobregat, Maresme, Vallès Occidental i Vallès Oriental

Al Baix Llobregat hi ha dos autocars disponibles. El de l’assemblea d’Olesa de Montserrat (olesa@assemblea.cat) a les 12:30h i el de Sant Just Desvern (santjustdesvern@assemblea.cat) a les 15.00h.

Al Maresme n’hi ha a Alella (alella@assemblea.cat) a les 15.30h, a Arenys de Mar (arenysdemar@assemblea.cat)  a les 15.00h, a Arenys de Munt (arenysdemunt@assemblea.cat) a les 14.30h, a Cabrils (suburgestio@hotmail.com), a Vilassar de Dalt (suburgestio@hotmail.com) a les 15.15h, a Calella (calella@assemblea.cat) a les 14.30h, a Mataró (mataro@assemblea.cat) les 14.30h, a Montgat (montgat@assemblea.cat) a les 15.30h, a Premià de Dalt i Premià de Mar (tots dos a premiadedalt@assemblea.cat) a les 15.00h i a Tordera (tordera@assemblea.cat) a les 14.00h.

Al Vallès Occidental i al Vallès Oriental també hi ha encara uns quants autocars. ABellaterra (lauruipla@gmail.com) en tenen un a les 15.30h, a Castellar del Vallès (castellar-v@assemblea.cat) a les 15.30h,  a Cerdanyola (cerdanyola-v@assemblea.cat) a les 15.30h, a Matadepera (matadepera@assemblea.cat) a les 15.00h, a Palau-solità i Plegamans (palausolitaplegamans@assemblea.cat) a les 14.30h, a Ripollet (dionisio1950@gmail.com) a les 14.30h, a Sabadell (secreraria@sbdxi.cat) a les 12.00h, a Terrassa (terrassa@assemblea.cat) a les 15.30, a Ullastrell (ullastrell@assemblea.cat) a les 15.00h, a Bigues i Riells (biguesiriells@assemblea.cat) a les 14.30h, a Granollers (granollers@assemblea.cat) a les 14.15h, a La Garriga (lagarriga@assemblea.cat) a les 14.00h, a La Roca (laroca-v@assemblea.cat) a les 15.00h, a L’Ametlla (ametlla@assemblea.cat) a les 15.00h, a Lliça de Vall (licadevall@assemblea.cat) a les 14.30h, a Llinars (llinars@assemblea.cat) a les 14.00h, a Mollet (mollet@assemblea.cat) a les 14.30h, a Palautordera (mariateresasg@assemblea.cat) a les 15.00h, a Sant Celoni (santceloni@assemblea.cat) a les 14.30h, a Vallgorguina (vallgorguina@assemblea.cat) a les 14.30h, Vilamajor (vilamajor@assemblea.cat) a les 14.30h i el de Vilanova, Vallromanes i Montornès (tots tres a vilanova-v@assemblea.cat) a les 15.00h.

Regió 2: Alt Empordà, Baix Empordà, Garrotxa, Gironès i la Selva

A l’Alt Empordà hi ha tres autocars disponibles: a La Mar d’Amunt (lamardamunt@assemblea.cat) a les 10.30h, a l’Escala (ftubau@gmail.com) a la 13.00h i a Roses (roses@assemblea.cat) a les 12.00h.

Al Baix Empordà n’hi ha quatre. El de La Bisbal, Corçà, Forallac i Crumosa (tots quatre a corca@assemblea.cat a les 13.00h, el de Palafrugell (palafrugell@assemblea.cat) a les 13.00h i dos a Sant Feliu de Guíxols (mjxifro@gmail.com): un a les 9.00h i un altre a les 13.00h.

A la Garrotxa n’hi ha un a Olot (olot@assemblea.cat) a les 12.00h.

Al Gironès n’hi ha dos. A Aiguaviva (perelloret2@gmail.com) a les 14.00h i a Girona (quimmarticolomer@gmail.com) a les 13.30h.

A la Selva, n’hi ha cinc. A Anglès (angles@assemblea.cat) a les 14.00h, a Arbúcies (montsekim@hotmail.com) a les 14.00h, a Blanes (blanes@assemblea.cat) a les 13.30, a Maçanet de la Selva (macanetdelaselva@assemblea.cat) a les 13.00 i a Sils (sils@assemblea.cat) a les 14.00h.

Regió 3: Alt Penedès i Baix Penedès

A l’Alt Penedès n’hi ha dos. A Sant Sadurní d’Anoia (stsadurnianoia@assemblea.cat) a les 14.30h i a Vilafranca (vilafranca-p@assemblea.cat) a les 14.00h.

Al Baix Penedès també n’hi ha dos. A Calafell (calafell@assemblea.cat) a les 14.30h i a Santa Oliva (santaoliva@assemblea.cat) a les 14.30h.

Regió 4: Baix Camp, Conca de Barberà, Priorat

Al Baix Camp n’hi ha tres. A Cambrils (agusti@inforcambrils.cat) a les 13.45h, a Reus (reus@assemblea.cat) a les 13.00 i a Riudoms (riudoms@assemblea.cat) les 13.00h.

A la Conca de Barberà (concabarbera@assemblea.cat) i al Priorat (priorat@assemblea.cat) les assemblees territorials ofereixen dos autocars; a les 14.00h i a les 13.30h, respectivament.

Regió 5: Baix Ebre i Montsià

Al Baix Ebre n’hi ha un, a Tortosa (pepitabb@assemblea.cat) a les 13.00h.

A Montsià n’hi ha dos: a Amposta (amposta@assemblea.cat) a les 12.00h i a La Ràpita (stcarlesdelarapita@assemblea.cat) a les 10.30h.

Regió 6: Noguera, Segrià, Urgell

A la Noguera, n’hi ha un a Balaguer (balaguer@assemblea.cat) a les 11.30h.

Al Segrià en tenim a Alpicat (mgo2304@hotmail.com), Lleida (lleida@assemblea.cat) a les 11.30h i Alcarràs  (segriasud@assemblea.cat) a les 10.30h.

A l’Urgell, n’hi ha dos: Agramunt (agramunt@assemblea.cat) a les 12.30h i a Tàrrega (tarrega@assemblea.cat) a les 12.00h.

Regió 7: Anoia, Bages, Berguedà i Moianès

A l’Anoia n’hi ha a Prats de Rei i Calaf (elspratsderei@assemblea.cat) a les 12.ooh.

Al Bages, n’hi ha a Artés (artes@assemblea.cat) a les 12.00h, a Manresa, Santpedor i Sant Fruitós (tots tres a josepemilips@gmail.com) a les 14:30 i també a Navàs Balsareny (navas@assemblea.cat) a les 14.00h.

Al Berguedà, n’hi ha a Berga (berga@assemblea.cat) a les 12.00h. I al Moianès, n’hi ha a Moià (moia@assemblea.cat) a les 15.00h.

Regió 8: Cerdanya

A la Cerdanya (pereisidre@hotmail.com), les assemblees territorials han organitzat un autocar que surt a les 11.00h.

Regió 9: Osona

Osona n’hi ha uns quants. El de Balenyà, Centelles, Aiguafreda i Sant Martí (balenya@assemblea.cat) a les 13.00h; el de Calldetenes (rbarniol53@gmail.com) a les 13.30h; el de Manlleu (manlleu@assemblea.cat) a les 14.00h, el de SevaSant Miquel de Balenyà i el Brull (seva@assemblea.cat) a les 14.30h; el de Taradell (taradell@assemblea.cat) a les 15.00h, el de Tona (tona@assemblea.cat) a les 14.00, el de Vall del Ges (valldelges@assemblea.cat) a les 13.00h i el de Vic (vic@assemblea.cat) a les 14.00h.

Regió 10: Catalunya Nord

Al Rosselló, n’hi ha un a Perpinyà (juligvc@assemblea.cat) a les 9.00h.

 

 

Més notícies

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 60€ l'any / 5€ el mes