Tots els concerts de les festes de la Mercè 2022

Del 23 al 26 de setembre es fan els festivals Música Mercè, Cultura Viva i BAM

VilaWeb
Redacció
19.09.2022 - 21:40
Actualització: 20.09.2022 - 17:31

La premsa lliure no la paga el govern, la paguen els lectors


Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures

La festa major de la Mercè recupera el format habitual després de dos anys de limitacions i restriccions pel coronavirus. Els artistes actuaran als escenaris del Teatre Grec, els jardins del Doctor Pla i Armengol, la plaça Major de Nou Barris, l’escenari Mediterràniament d’Estrella Damm a la platja de Bogatell, la ronda Sant Antoni i l’avinguda de la Catedral, a més dels escenaris de les emissores de ràdio: el de l’avinguda Maria Cristina –recuperat– i un de nou a la Zona Universitària.

El festival principal és Música Mercè, que aplega bona part de concerts de proximitat amb identitat mediterrània repartits en recintes diversos de la ciutat. Per una altra banda, hi ha el festival Acció Cultura Viva, que s’organitza col·lectivament, i el BAM, amb una programació més alternativa. Tot seguit us detallem els artistes, els horaris i els emplaçaments de tots els concerts.

Tota la programació de divendres, 23 de setembre

MÚSICA MERCÈ

Teatre Grec

20.30 Lucia Fumero & Rita Payés

22.15 Les músiques de Frida Kahlo

00.00 Alain Pérez y la Orquesta

Jardins del Doctor Pla i Armengol

20.00 UMA & LUCY LU

21.45 Ana Rosi

23.30 Faneka

Avinguda de la Catedral

22.00 Tribu (t) Pau Riba

00.00 Mannariano

Seu del districte de Nou Barris

20.45 Banda municipal de Barcelona

Platja del Bogatell

21.30 31 FAM

23.30 Alizzz

1.30 Santa Salut

Avinguda de la Reina Maria Cristina

21.30 David Ros

23.30 Oreja de Van Gogh

1.30 MOSAIC

FESTIVAL BAM

Moll de la Fusta Besòs

20.45 Miss Raisa

1.00 Lao Ra

Rambla del Raval

21.00 Diversorium

23.00 Yeli Yeli

00.30 Ama Hamzaoui & Bnattimbouktou

ACCIÓ CULTURA VIVA

Nau Bostik

21.00 La Maga

22.00 Eli Almic

23.00 Koers

 

Tota la programació de dissabte, 24 de setembre

MÚSICA MERCÈ

Teatre Grec

20.30 Rachele and Rioli coro a coro

22.15 Vinicio Capossela

00.00 Egonsoda

Jardins del Doctor Pla i Armengol

12.00 Escola Superior de Música de Catalunya: Laura Marchal / Leo Golo

20.00 Nico Roig

21.45 Momi Maiga & Vernau Mier

23.30 Anna Tréa

Avinguda de la Catedral

22.00 Peret Reyes

00.00 Juan Perro

Seu del districte de Nou Barris

20.45 Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

Ronda de Sant Antoni

13.00 Guillem Roma+ Alessio Arena

22.00 Bab l’bluz

Platja del Bogatell

21.30 Marcel i Júlia

23.30 Els Catarres

1.30 Delafé y Las Flores Azules

Avinguda de la Reina Maria Cristina

19.30 i 21.00 DJ Europa FM

20.00 Samantha

22.15 Les Montses

23.45 Itaca Band

1.15 La Pegatina

BAM

Moll de la Fusta Besòs

21.00 Duo Ruut

23.00 Marina Satti

1.00 Soledad Vélez

Rambla del Raval

21.00 Highkili + Soribah + Bubu Sound + Kendry Stylez + Djowey + JrPaul

23.00 Isaam

00.30 Cartel Madras

Recinte Fabra i Coats (uns quants escenaris)

17.00 Miquel i Novel Quintet

18.00 Flamenco Metropolitan

18.15 Remei de Ca la Fresca

19.15 Noko Woi

20.00 Joana Dark

20.30 TNDE

21.30 Senyor Oca

21.45 ZBABEK

22.15 Nara is Neus

22.45 Robot Emilio

23.00 AMAS

23.45 Trezor

 

Tota la programació de diumenge, 25 de setembre

MÚSICA MERCÈ

Teatre Grec

20.30 25 anys sense Tete Montoliu

22.15 Guinga + Carme Canela + Pintxo Villar

00.00 Ray Lema

Jardins del Doctor Pla i Armengol

12.00 Liceu Blam Collective

20.00 Paolo Angeli

21.45 Alberto Alcalá Trío

23.30 Xarim Aresté

Avinguda de la Catedral

22.00 Pepe Habichuela

00.00 Laboratoria Flamenco

Seu del districte de Nou Barris

20.45 Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya

Ronda de Sant Antoni

13.00 Rivolta

22.00 Koko-Jean & The Tonics

Avinguda de la Reina Maria Cristina

20.00 Clima

21.00 Ginestà

22.30 Stay Homas

00.00 Buhos

1.45 Habla de mí en presente

Carrer de Martí i Franquès

20.30 Porto Bello

21.35 Miki Núñez

22.55 Lola índigo

0.25 The Tyets

1.45 Doctor Prats

FESTIVAL BAM

Antiga Fàbrica Estrella Damm

12.00 Dj Marta Mer

13.00 Júlia Colom

14.00 Dj Meritxell Soto

17.15 Krissia + Lilella

18.15 Fotos de la Novia

19.15 Cooba & La Queency

20.15 AL-V

Moll de la Fusta Besòs

20.00 Don’t Hit a la Negrx + Megane Mercury + Polemik

22.30 Saint Caboclo + Softchaos + Engalanan + Wicboyx

1.00 Jokkoo

Rambla del Raval

21.30 Nídia

23.00 Tristany

00.30 Pedro Mafama

ACCIÓ CULTURA VIVA

Recinte Fabra i Coats

12.00 Eva Fernández

13.30 Las Opinólogas

14.30 Dj Trapella

 

Tota la programació de dilluns, 26 de setembre

MÚSICA MERCÈ

Jardins del Doctor Pla i Armengol

12.30 Taller de músics Flamenco Jazz Lab

Seu del districte de Nou Barris

19.30 Orquestra Simfònica Vozes amb Marta Valero

Moll de la Fusta

13.00 Dàmaris Gelabert

14.45 Sofia Ribeiro

16.30 Andrea Motis

18.30 Maruja Limón

20.30 A Contra Blues

FESTIVAL BAM

Antiga Fàbrica Estrella Damm

12.00 Dj Yamamema ru

13.00 Vignesh Melwani + Isa Belle

14.00 Dj Hanakito

17.15 Anna Ferrer

18.15 Màgia Bruta

19.15 Los Voluble

20.15 MANS O

Més notícies

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 60€ l'any / 5€ el mes