L’Assemblea Nacional Catalana ha publicat la llista de les 119 candidatures provisionals per a formar part del nou secretariat nacional que surti de les votacions que es faran entre el 10 i el 13 de juny. Són els que han aconseguit l’aval de dues assemblees de base de l’entitat i que la junta electoral ha validat. Demà comença un període de reclamacions i d’impugnacions per part de les candidatures que n’hagin estat excloses o de qualsevol soci. Entre dimecres i dijous la junta resoldrà les impugnacions i divendres, 29 de maig, publicarà la llista definitiva de candidats.

Entre els noms que hi ha en aquesta llista provisional hi ha el de l’actual presidenta, Elisenda Paluzie, i el de l’ex-diputat de la CUP Antonio Baños, que s’havia presentat en les eleccions anteriors però n’havia estat exclòs en una polèmica decisió de la junta electoral.

Així que es disposi de la llista definitiva, dissabte, 30 de maig, començaran els actes de publicitat i de campanya de les candidatures. Tenint en compte la situació de pandèmia, tots aquests procediments es faran de manera virtual i en línia, tant els actes de campanya, que es podran seguir al canal de YouTube de l’ANC, com la votació, entre el 10 i el 13 de juny.

Vegeu la llista sencera dels candidats provisionals:

Bloc territorial:

1a1 Ciutat de Barcelona
Adroer De Fortuny, Jordi
Bofill Mombrú, Aran
Borràs Vivó, Meritxell
Bosh Sardañons, Josep Maria
Breu Benach, Núria
Burés Cabezas, Oleguer
Chafer Vilaplana, Eugeni
Cros Jordana, Maria Pilar
De Rojas Vilar, Marc
Fontova Carbonell, Eva
Jaime Corull, Albert
Morera Busqueta, Marina
Sardon Cantos, Maria
Vilajosana Estopiñan, Assumpta

1a2 Barcelonès Nord (Sant Adrià de Besòs, Badalona i Santa Coloma de Gramenet)
Brugué Aliu, Isabel
Dalmau Torrents, Gemma
Hernández Miquel, Josep

1a3 Barcelonès Sud (l’Hospitalet)
Arbós Bo, Gil
Salvadó Usach, Carles

1b Maresme
Bacardit Garriga, Juliana
Oliveras Mas, Alba
Peguera Marvà, Francesc Xavier
Rodríguez Redondo, Josep Lluís
Ros Asmarat, Rosa Maria

1c Baix Llobregat
Barbero Solà, Jordi
Batalla Olivé, Mònica
Jesús Prades, Joan Marc
Prat, Llorenç

1d Vallès Occidental
Llobet Galtés, Joan
Roset Chaler, Jordi
Royo Sànchez, Artur
Sancho Massó, Ester

1e Vallès Oriental
Camp Tacher, Laura
Esteve Colonques, Francesc
Fort Padró, Josep
Ollé Usón, Jordi

2 Gironès, Alt Empordà, Baix Empordà, Garrotxa, Pla de l’Estany i Selva
Bayé Daranas, Arià
Fité Gabarró, Carles
Maynau Lloveras, Lluis
Murlà Janó, Josep
Planas Massaneda, Teresa
Vergés Tejero, Salvador

3 Alt Penedès, Baix Penedès i Garraf
Güell Mata, Esther
Juanpere Crusellas, Josep Maria
Sonet Romagosa, Jordina

4 Tarragonès, Conca de Barberà, Alt Camp, Baix Camp i Priorat
Aragonès Piqué, Adrià
Cerdà Bartolí, Neus
De Bofarull Bertran, Jordi
Gómez Martínez, Carles Xavier
Sierra Llaberia, Patrícia

5 Baix Ebre, Ribera d’Ebre, Terra Alta, Montsià i Matarranya
Adell Valmaña, M. Lluïsa
Boix Bel, Pepita
Martí Monllau, Jordi
Reverté Querol, Víctor

6 Segrià, Urgell, Segarra, Garrigues, Pla d’Urgell, Noguera, Llitera i Baix Cinca
Alsina Aubach, Jordi
Falip Rubinat, Francesc
González Piera, Carme
Jové Vidal, Ester
Mitjans Escudé, Elisabeth
Nadal Sales, Miracle
Piñol Carrera, M.Josep
Torrent Maynau, Lluís

7 Bages, Anoia, Berguedà i Solsonès i Moianès
Matamala Ribó, Lluís
Nieto Gallardo, Antonio
Padró Olivet, Arnau
Serrat Taribó, Jordi
Trapé Pujol, Pere

8 Cerdanya, Alt Urgell, Pallars Jussà, Pallars Sobirà, Ribagorça, Alta Ribagorça i Vall d’Aran
Pi Martínez, Jordi
Ribot Ribot, Josep
Roca Ramon, Alejandro

9 Osona i Ripollès
Andreu Oliver, Aleix
Ordeig Guix, Ma Teresa
Soler Pairó, Carla

10 Rosselló, Vallespir, Fenolleda, Capcir, Alta Cerdanya i Conflent
Laurent, André
Soria Guiter, Marc

11 Assemblees exteriors
Casajoana Daunert, Erika
Cussó Segura, Roser
Pruneda Ruiz, Eva
Pujol Llop, Joana
Roviró Llimiana, Bàrbara

Bloc nacional:
Alsina Leal, Adrià
Baños Boncompain, Antonio
Cabús Vinyes, Eduard
Donaire Malagelada, Albert
Fernàndez Aguilera, David
Fité Gabarró, Jordi
Garcia Armengol, Adrià
Heredia Jornet, Roger
Llambrich Robert, David
López Ginesta, Biel
Matzeu, Manuela
Oliver Crespí, Xesca
Palet Farrero, Xavier
Paluzie Hernàndez, Elisenda
Peraire Amella, Josep
Pérez Codorniu, Àitor
Piñol Tomàs, Rafel
Puigmule Sola, Marc
Roca Solanelles, Jordi
Roig Vilaseca, Oriol
Sayes Jato, Tomàs
Soler Prat, Maria Montserrat
Sunyer Deu, Xavier
Turull Peroy, Narcís
Ureta Lawrentic, Arantzazu
Urpí Garcia, Sònia
Vilanova Karlsson, Jordi

Bloc sectorial:
Canalís Arrayàs, Emili
Colominas Reig, Josep Rafael
Domingo Roquer, Jordi
Guigo Serra, Roderic
Martí Palomares, Francesc
Martínez Alós-Moner, Oriol
Pujol Giménez, Àngels
Salvador Beltran, Francesc

Bloc jove:
Barrientos Martos, Joan
Claret Solé, Martí
Garcia Armengol, Adrià
Vernet Gaudes, Júlia

Fes-te'n subscriptor i construeix amb VilaWeb25 el diari nou que els Països Catalans necessiten ara.

60€/any | 18€/trimestre
120€/any | 35€/trimestre

Si no pots, o no vols, fer-te'n subscriptor, ara també ens pots ajudar fent una donació única.