Com podeu votar a les eleccions al secretariat nacional de l’ANC?

  • Les votacions es faran en línia, però qui necessiti assistència podrà adreçar-se a les seus electorals habilitades dissabte de les 10.00 a les 14.00

VilaWeb
Clara Ardévol Mallol
13.05.2024 - 21:40

Avui comencen les eleccions al secretariat de l’Assemblea Nacional Catalana (ANC), que acabaran dissabte, dia 18. Les votacions es faran en línia, però qui necessiti assistència podrà adreçar-se a les seus electorals habilitades dissabte de les 10.00 a les 14.00. Segons la web de l’ANC, el cens d’electors és constituït per tots els membres de l’Assemblea que el dia 17 de desembre del 2023 eren inscrits correctament, i el dia 16 de gener de 2024 estaven al corrent de pagament i no són afectats per cap incompatibilitat estatutària ni reglamentària. Per votar en els blocs nacional i territorial, calia haver estat inscrit en una assemblea territorial abans del 17 de desembre de 2023. Per votar en el bloc sectorial, calia haver estat inscrit en una assemblea sectorial abans del 17 de desembre de 2023. Per votar en el bloc jove, calia tenir trenta-cinc anys o menys en la data de convocatòria de les eleccions.

Per votar, cal introduir a l’espai habilitat a la web de l’ANC el número del document d’identitat que aparegui al banc de dades de membres. Després, s’enviarà un correu amb un codi i un enllaç per a emetre els vots i introduir-hi el codi i les altres dades que es demanin. A la web on es pot efectuar la votació també hi ha l’opció de rebre el codi d’accés per SMS.

Podeu consultar la llista completa dels candidats al secretariat nacional de l’ANC:

Bloc nacional

  • Josep Lluís Abad Esteve
  • Uriel Bertran Arrué
  • Conxita Bosch Riera
  • Antoni Brunet Palou
  • Pere Casas Barberan
  • Josep Costa Roselló
  • Josep Cruanyes Tor
  • Julià de Jòdar Muñoz
  • Víctor Gutiérrez López
  • Eulàlia Hervada Sala
  • Lluís Llach Grande
  • Núria Macià Goñi
  • Manel Manzanas Garcia
  • Joan Matamala Alzina
  • Marc Monràs Vinyes
  • Joan Marc Passada Casserres
  • Jordi Pesarrodona Capsada
  • Joan Puig Cordon
  • Carles Rojas Martínez
  • José Luís Rodríguez Vázquez
  • Sever Salvador Padrosa
  • Sebastià Sardiné Torrentallé
  • Josep Selva Estrada
  • Josep Sendra Sendra
  • Eulàlia Sirvent Roma
  • Lluís Sobrevia Vidal
  • Toni Strubell Trueta
  • Sílvia Ventura Mas

Bloc sectorial

  • Anna Ariño Garrié
  • Joan Freixanet Solervicens
  • Eduard Gràcia Rodríguez
  • Jordi Pagès Pedrola
  • Elisenda Romeu Oller
  • Carles Sastre Benlliure
  • Bartomeu Suaña Malats
  • Ramon Valimañas Recort
  • Albert Jordi Vendrell Violant

Bloc jove

  • Javier Aibar Manero
  • Josep Màsich Piqué
  • Josep Punga Tandu

Bloc territorial

Ciutat de Barcelona
  • Iolanda Alcázar i Alonso
  • Elnur Bayramzade
  • Maria Teresa Calveras Barniol
  • Roser Campi Casañas
  • Alfons Carreras de Cabrera
  • Àngels Digón Huerta
  • Sergi Fernández Porta
  • Joan Llacuna Creixell
  • Jordi Lleras Gorriz
  • Joan Carles Manzanero Iglesias
  • Joan Mollà Bernadas
  • Rosa Maria Quintana Tomàs
  • Maria Sardon Cantos
Barcelonès Nord (Sant Adrià de Besòs, Badalona i Santa Coloma de Gramenet)
  • Antoni Andreo Garcia
Barcelonès Sud (l’Hospitalet de Llobregat)
  • David Miñana i Galbis
  • Eduard Vidal i Escales
Maresme
  • Climent Faus Masgrau
  • Benet Oliva Ricós
  • Jaume Valls Baró
Baix Llobregat
  • Antoni Gavarró Ferrer
  • Josep Piñol Balasch
  • Montserrat Pugès Dorca
Vallès Occidental
  • Neus Alsina Obiols
  • Jordi Carbonell Puig
  • Josep Lluís Lliberia Blasco
  • Joan Carles Roca Girabau
  • Noemí Zafra Gàlvez
Vallès Oriental
  • Maria Teresa Sabé i Gríful
  • Pepa Sans Rotllan
Gironès, Alt Empordà, Baix Empordà, Garrotxa, Pla de l’Estany i Selva
  • Raimon Bitlloch i Compañó
  • Rosa Maria Caballero i Vallès
  • Albert Coll i Campos
  • Ariane Heinz Vallribera
  • Marta Ortolà i Orozco
  • Sebastià Ullola Escobar
  • Josep Vila Boix
Alt Penedès, Baix Penedès i Garraf
  • Alfons Borrell Alsina
  • Chus Castillo i Gutiérrez
  • Salvador Garreta Garriga
  • Núria Sardà Pons
Tarragonès, Conca de Barberà, Alt Camp, Baix Camp i Priorat
  • Lluís Agustench Isern
  • Toni Cortadellas Amenós
  • Jordi Llobet Martí
  • Francesc Sabater Margalef
Baix Ebre, Ribera d’Ebre, Terra Alta, Montsià i Matarranya
  • Paulí Fontoba Solé
  • Albert Llorenç Mariño i Lleixà
Segrià, Urgell, Segarra, Garrigues, Pla d’Urgell, Noguera, Llitera i Baix Cinca
  • Jordi Alsina Aubach
  • Blanca Currià Jové
  • Joan Guillamon López
  • Melcior Marcó Albertí
  • Miracle Nadal Sales
  • Andrònic Pla Surroca
Bages, Anoia, Berguedà i Solsonès i Moianès
  • Jordi Altarriba Segarra
  • Jaume Giménez Palau
  • Josep Selga Brunet
Baixa Cerdanya, Alt Urgell, Pallars Jussà, Pallars Sobirà, Ribagorça, Alta Ribagorça i Vall d’Aran
  • Roger Civera Gimeno
  • Anton Dunyó Esteve
  • Tomàs Torrent Palou
Osona i Ripollès
  • Joan Busquiel Nieto
  • Jaume Jaume Amorós
  • Mariana Muchnik Bajraj
  • Carme Vilaró Rovira
Rosselló, Vallespir, Fenolleda, Capcir, Alta Cerdanya i Conflent
  • Juli González Valerio Caro
Conjunt de les Assemblees Exteriors
  • Jaume Bardolet Condom
  • Daniel Lucas Coll
  • Francisca Sol Puig

Recomanem

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 75€ l'any