La Barbie parla en català: aquests són els cinemes que projecten el film en català

  • Vegeu ací totes les sessions amb el doblatge en català de 'Barbie' durant la setmana de l'estrena

VilaWeb
Arnau Lleonart
19.07.2023 - 21:40
Actualització: 19.07.2023 - 21:44

Avui s’estrena als cinemes Barbie, un dels grans candidats a ser el film de l’estiu –amb el permís d’Oppenheimer, de Christopher Nolan. La famosa nina fa el pas a la pantalla gran amb una proposta que no se sap ben bé si és un homenatge o una paròdia, però que ja ha aixecat una gran expectativa arreu del món. Protagonitzada per Margot Robbie –Barbie– i Ryan Gosling –Ken–, mostra com Barbie és expulsada del seu món de fantasia perquè no és prou perfecta i acaba en un món real per a trobar les respostes que cerca.

El film s’ha doblat en català amb el suport de la Generalitat de Catalunya, però no tots els cinemes la programen en la nostra llengua. A més, molts dels que sí que projecten la versió amb el doblatge en català prioritzen el doblatge en castellà –o la versió original– per a les sessions en hora punta. Podeu consultar, a continuació, els cinemes que projectaran Barbie en català durant els primers dies a la cartellera. Si feu clic a l’hora de cada sessió, anireu a la pàgina per a comprar-hi entrades.

Dijous 20 de juliol, dia de l’estrena

—Alpicat (Segrià)
• JCA Cinemes Lleida – Alpicat (primera sessió a les 17.10, segona a les 19.20 i tercera a les 21.30)

—Barberà del Vallès (Vallès Occidental)
• Cine Yelmo Baricentro de Barberà del Vallès (a les 17.00)

—Barcelona
• Arenas Multicines (primera sessió a les 15.20 i segona a les 17.40),
• Cinesa Diagonal Mar (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.15 i tercera a les 22.15),
• Cinesa Diagonal (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.45 i tercera a les 22.25),
• Cinesa SOM Multiespai (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.30 i tercera a les 22.35),
• Cines Verdi (a les 19.20);
• Cine Yelmo Westfield la Maquinista (a les 16.20),
• Cinemes Girona (a les 17.00)

—Castelldefels (Baix Llobregat)
• Cine Yelmo Castelldefels (a les 16.55)

—Cornellà de Llobregat
• Kinépolis Full de Cornellà de Llobregat (primera sessió a les 11.30, segona a les 16.20 i tercera a les 19.00)

—Figueres (Alt Empordà)
• ACEC CAT Cines Figueres (a les 18.00)

—Girona
• Ocine Girona (primera sessió a les 17.15 i segona a les 19.15)

—L’Hospitalet de Llobregat (Barcelonès)
• Cines Filmax Gran Via (a les 15.45)

—Manresa (Bages)
• Cinemes Bages Centre (primera sessió a les 17.00, segona a les 19.15 i tercera a les 21.30; cal marcar la data manualment)

—Olot (Garrotxa)
• ACEC Cines Olot (a les 19.00)

—Roquetes (Baix Ebre)
• Ocine Roquetes (a les 18.15)

—Sabadell (Vallès Occidental)
• Cines Imperial de Sabadell (primera sessió a les 16.30 i segona a les 18.30)

—Salt (Gironès)
• Odeon Multicines Girona de Salt (a les 18.30)

—Sant Celoni (Vallès Oriental)
• Ocine Sant Celoni – Altrium (a les 16.00)

—Sant Cugat del Vallès
• Cine Yelmo Sant Cugat (a les 16.00)

—Sant Feliu de Llobregat
• CineBaix (primera sessió a les 18.00 i segona a les 21.15)

—Tarragona
• Ocine Tarragona – les Gavarres (primera sessió a les 17.00 i segona a les 19.15),
• Cine Yelmo Parc Central de Tarragona (a les 17.00)

—Terrassa (Vallès Occidental)
• Cinesa Parc Vallès de Terrassa (primera sessió a les 16.45, segona a les 19.30 i tercera a les 22.00)

—Valls (Alt Camp)
• JCA Cinemes Tarragona – Valls (primera sessió a les 18.15 i segona a les 21.20)

—Vic (Osona)
• Multicines Sucre de Vic (primera sessió a les 15.30 i segona a les 19.35)

—Vilafranca del Penedès (Alt Penedès)
• Kubrick Cinema de Vilafranca del Penedès (a les 20.30)

—Vilanova i la Geltrú (Garraf)
• Odeon Multicines Vilanova (a les 16.20)

Divendres 21 de juliol

—Alpicat (Segrià)
• JCA Cinemes Lleida – Alpicat (primera sessió a les 17.10, segona a les 19.20 i tercera a les 21.30)

—Barberà del Vallès
• Cine Yelmo Baricentro de Barberà del Vallès (a les 17.00)

—Barcelona
• Arenas Multicines (primera sessió a les 15.20 i segona a les 17.40),
• Cinesa Diagonal Mar (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.15 i tercera a les 22.15),
• Cinesa Diagonal (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.30 i tercera a les 22.25),
• Cinesa SOM Multiespai (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.30 i tercera a les 22.35),
• Cine Yelmo Westfield La Maquinista (a les 16.20),
• Cinemes Girona (a les 17.00)

—Castelldefels (Baix Llobregat)
• Cine Yelmo Castelldefels (a les 16.55)

—Cornellà de Llobregat
• Kinépolis FULL de Cornellà de Llobregat (primera sessió a les 11.30, segona a les 16.20, tercera a les 19.00 i quarta a les 21.45)

—Figueres (Alt Empordà)
• ACEC CAT Cines Figueres (a les 18.00)

—Girona
• Ocine Girona (a les 19.15)

—L’Hospitalet de Llobregat (Barcelonès)
• Cines Filmax Gran Via (a les 15.45)

—Manresa (Bages)
• Cines Bages Centre (primera sessió a les 17.00, segona a les 19.15 i tercera a les 21.30; cal marcar la data manualment)

—Olot (Garrotxa)
• ACEC Cines Olot (a les 19.00)

—Roquetes (Baix Ebre)
• Ocine Roquetes (a les 18.15)

—Sabadell (Vallès Occidental)
• Cines Imperial de Sabadell (primera sessió a les 16.30 i segona a les 18.30)

—Salt (Gironès)
• Odeon Multicines Girona de Salt (a les 18.30)

—Sant Celoni (Vallès Oriental)
• Ocine Sant Celoni – Altrium (a les 16.00)

—Sant Cugat del Vallès
• Cine Yelmo Sant Cugat (a les 16.10)

—Sant Feliu de Llobregat
• CineBaix (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.25 i tercera a les 21.30)

—Sitges (Garraf)
• Cinema El Retiro (a les 18.00)

—Tarragona
• Ocine Tarragona – les Gavarres (a les 17.00),
• Cine Yelmo Parc Central de Tarragona (a les 17.00)

—Tàrrega (Urgell)
• Cinemes Majèstic (a les 21.30)

—Terrassa (Vallès Occidental)
• Cinesa Parc Vallès de Terrassa (primera sessió a les 16.45, segona a les 19.30 i tercera a les 22.15)

—Valls (Alt Camp)
• JCA Cinemes Tarragona – Valls (primera sessió a les 18.15 i segona a les 21.20)

—Vic (Osona)
• Multicines Sucre de Vic (primera sessió a les 15.55 i segona a les 19.35)

—Vilanova i la Geltrú (Garraf)
• Odeon Multicines Vilanova (a les 16.20)

Dissabte 22 de juliol

—Alpicat (Segrià)
• JCA Cinemes Lleida – Alpicat (primera sessió a les 17.10, segona a les 19.20 i tercera a les 21.30)

—Barberà del Vallès
• Cine Yelmo Baricentro de Barberà del Vallès (a les 17.00)

—Barcelona
• Arenas Multicines (primera sessió a les 15.20 i segona a les 17.40),
• Cinesa Diagonal Mar (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.15 i tercera a les 22.15),
• Cinesa Diagonal (primera sessió a les 12.10, segona a les 15.45, tercera a les 18.30 i quarta a les 22.25),
• Cinesa SOM Multiespai (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.30 i tercera a les 22.35),
• Cine Yelmo Westfield La Maquinista (primera sessió a les 12.00 i segona a les 16.20),
• Cinemes Girona (a les 17.00)

—Castelldefels (Baix Llobregat)
• Cine Yelmo Castelldefels (16.55)

—Cornellà de Llobregat
• Kinépolis FULL de Cornellà de Llobregat (primera sessió a les 11.30, segona a les 16.20, tercera a les 19.00 i quarta a les 21.45)

—Figueres (Alt Empordà)
• ACEC CAT Cines Figueres (primera sessió a les 16.00 i segona a les 18.15)

—Girona
• Ocine Girona (a les 19.15)

—L’Hospitalet de Llobregat (Barcelonès)
• Cines Filmax Gran Via (a les 15.45)

—Manresa (Bages)
• Cines Bages Centre (primera sessió a les 17.00, segona a les 19.15 i tercera a les 21.30; cal marcar la data manualment)

—Olot (Garrotxa)
• ACEC Cines Olot (primera sessió a les 17.00 i segona a les 19.15)

—Ripoll (Ripollès)
• Cinema Teatre Comtal (a les 20.30; l’entrada s’ha de comprar a la taquilla)

—Roquetes (Baix Ebre)
• Ocine Roquetes (a les 16.00)

—Sabadell (Vallès Occidental)
• Cines Imperial de Sabadell (primera sessió a les 16.30 i segona a les 18.30)

—Salt (Gironès)
• Odeon Multicines Girona de Salt (a les 18.30)

—Sant Celoni (Vallès Oriental)
• Ocine Sant Celoni – Altrium (a les 16.00)

—Sant Cugat del Vallès
Cine Yelmo Sant Cugat (12.40)

—Sant Feliu de Llobregat
• CineBaix (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.25 i tercera a les 21.30)

—Tarragona
• Ocine Tarragona – les Gavarres (a les 17.00),
• Cine Yelmo Parc Central de Tarragona (a les 17.00)

—Tàrrega (Urgell)
• Cinemes Majèstic (a les 19.15)

—Terrassa (Vallès Occidental)
• Cinesa Parc Vallès de Terrassa (primera sessió a les 16.45, segona a les 19.30 i tercera a les 22.05)

—Valls (Alt Camp)
• JCA Cinemes Tarragona – Valls (primera sessió a les 16.10, segona a les 18.15 i tercera a les 21.20)

—Vic (Osona)
• Multicines Sucre de Vic (primera sessió a les 15.55 i segona a les 19.35)

—Vilafranca del Penedès
• Kubrick Cinema de Vilafranca del Penedès (a les 18.30)

—Vilanova i la Geltrú (Garraf)
• Odeon Multicines Vilanova (a les 16.20)

Diumenge 23 de juliol

—Alpicat (Segrià)
• JCA Cinemes Lleida – Alpicat (primera sessió a les 17.10, segona a les 19.20 i tercera a les 21.30)

—Balaguer (Noguera)
• Sala d’actes de l’Ajuntament de Balaguer (a les 17.15)

—Barberà del Vallès
• Cine Yelmo Baricentro de Barberà del Vallès (a les 17.00)

—Barcelona
• Arenas Multicines (primera sessió a les 15.20 i segona a les 17.40),
• Cinesa Diagonal Mar (primera sessió a les 12.35, segona a les 16.15, tercera a les 19.15 i quarta a les 22.15),
• Cinesa Diagonal (primera sessió a les 12.10, segona a les 15.45, tercera a les 18.30 i quarta a les 22.25),
• Cinesa SOM Multiespai (primera sessió a les 15.45, segona a les 18.30 i tercera a les 22.35),
• Cine Yelmo Westfield La Maquinista (a les 12.00),
• Cinemes Girona (a les 17.00)

—Castelldefels (Baix Llobregat)
• Cine Yelmo Castelldefels (primera sessió a les 12.30 i segona a les 16.55)

—Cornellà de Llobregat
• Kinépolis Full (primera sessió a les 11.30, segona a les 16.20, tercera a les 19.00 i quarta a les 21.45)

—Figueres (Alt Empordà)
• ACEC CAT Cines Figueres (primera sessió a les 16.00 i segona a les 18.15)

—Girona (Gironès)
• Ocine Girona (a les 19.15)

—L’Hospitalet de Llobregat (Barcelonès)
• Cines Filmax Gran Via (a les 17.00)

—Manresa (Bages)
• Cines Bages Centre (primera sessió a les 17.00, segona a les 19.15 i tercera a les 21.30; cal marcar la data manualment)

—Mataró (Maresme)
• Kinépolis Mataró Parc (a les 15.45)

—Olot (Garrotxa)
• ACEC Cines Olot (primera sessió a les 17.00 i segona a les 19.15)

—Ripoll (Ripollès)
• Cinema Teatre Comtal (a les 17.30; l’entrada s’ha de comprar a la taquilla)

—Roquetes (Baix Ebre)
• Ocine Roquetes (a les 16.00)

—Sabadell (Vallès Occidental)
• Cines Imperial de Sabadell (primera sessió a les 16.30 i segona a les 18.30)

—Salt (Gironès)
• Odeon Multicines Girona de Salt (a les 18.30)

—Sant Celoni (Vallès Oriental)
• Ocine Sant Celoni – Altrium (a les 16.00)

—Sant Cugat del Vallès
• Cine Yelmo Sant Cugat (a les 12.50)

—Sant Feliu de Llobregat
• CineBaix (primera sessió a les 16.15, segona a les 19.25 i tercera a les 21.30)

—Sitges (Garraf)
• Cinema El Retiro (a les 20.30)

—Tarragona
• Ocine Tarragona – les Gavarres (a les 17.00),
• Cine Yelmo Parc Central de Tarragona (a les 13.15)

—Tàrrega (Urgell)
• Cinemes Majèstic (a les 19.30)

—Terrassa (Vallès Occidental)
• Cinesa Parc Vallès de Terrassa (primera sessió a les 12.15, segona a les 16.45, tercera a les 19.30 i quarta a les 22.00)

—Valls (Alt Camp)
• JCA Cinemes Tarragona – Valls (primera sessió a les 16.10, segona a les 18.15 i tercera a les 21.20)

—Vic (Osona)
• Multicines Sucre de Vic (primera sessió a les 11.50, segona a les 15.55 i tercera a les 19.35)

—Vilafranca del Penedès
• Kubrick Cinema de Vilafranca del Penedès (a les 20.00)

—Vilanova i la Geltrú (Garraf)
• Odeon Multicines Vilanova (a les 16.20)

La premsa lliure no la paga el govern. La paguem els lectors.

Fes-te de VilaWeb, fem-nos lliures.

Fer-me'n subscriptor
des de 75€ l'any